פתח תקווה
052-6891893

מה לא ידעתם על כפות הרגליים

היי שלום עוקבים יקרים שלי, עכשיו כשנעמדנו, נדבר היום על כפות הרגליים, השיח הראשון כבוגרים עם כוח המשיכה עם האדמה הן הנותנות אינפורמציה, חישה לגבי האופן בו אנו מתארגנים להליכה . נכון גם כשהיינו ברחם אימנו נהגנו להדוף את דפנות הרחם עם הרגליים ואז הסביבה המימית הייתה מרטיטה אותנו. (אני מתארת לי שזה היה כייף.)

שימו לב שכשאתם מתארגנים לקראת הליכה באופן טבעי תתכננו נעליים מותאמות אם תרצו לרוץ או לעבד את האדמה או ללכת למסיבת ריקודים חוף ים אתם כבר יודעים מניסיון עם איזה נעליים תתמודדו עם הנדרש.

כך כפות הרגליים הן הראשונות לקבל ולעבד מידע דינמי למשל המעבר ממשטח ישר למשטח משופע, או מאדמה בוצית לאדמת חצץ גופנו מסגל את היציבה שלו בהתאם למידע החדש המתקבל מכפות הרגליים ומתארגן בהתאם.ארגון זה תלוי גם במידת הידע הגופני שלנו שמירת שיווי המשקל למשל.

  • בעודכם קוראים את הפוסט נסו " לראות" , ולבחון את צורתה שלכף רגל, איזה מהן בחרתם? היא כף הרגל המלמדת שלכם.

יש האומרים שכף הרגל של היום הינה כף רגל מודרנית והיא עודנה במשך השנים ותהליכי ההסתגלות לעמידה מצורה המזכירה כף רגל של פרימאט. היום אפשר למצוא מגוון רב של צורות כף רגל (מה אתם יודעים על כפות הרגליים שלכם?) ובכל זאת העמידה על 2 מצריכה ממערכת העצבים שלנו דריכות ומאמץ מאוד גדול כך מה שסוגר את הפוסט שלי על השכיבה כמצב מרגיע או ישיבה לפחות כמצב המאפשר למידה וכך מפחית מהמאמץ של ההזדקפות.

רק כאשר כף הרגל נמצאת בפריסה מלאה על פני הקרקע אנו יכולים למצות את יכולת הדחיפה ולהשתמש בה באופן מיטבי בתנועה: כמו למשל התרוממות,הליכה ריקוד וכד'. פריסה לקויה, לעומת זאת, תתבטא במנח גוף שגוי על מנת לפצות על כך. כלומר, נוצרים יחסים של הדדיות בין מערכות הגוף השונות; בין כף הרגל לגוף כולו.מכאן שאת העבודה על כף הרגל ניתן ליישם הן על כף הרגל עצמה והן באמצעות אזורי הגוף האחרים.

  • אז ככה לקראת סוף הפוסט שימו כף רגל אחת על הרצפה ושימו לב (את השנייה מההפעלה הקודמת) לפריסה הרגל עצמו את העיניים ונסו לצייר את הגבולות תוך הדגשה על הצורה בסיום הציור אתם תראו שהתחושה באזור זה התחדדה, תהליך של רכישת מודעות הא?? עוד מזה בשבוע הבא

שאלה לכם איזה רעיונות יש לכם כשאתם מטפלים בכפות הרגליים התוכלו לחלוק איתנו???

 

Leave a reply