פתח תקווה
052-6891893

מהדורת 'עץ השדה' שיעורים מוקלטים לתנועה עולה לאוויר

IMG_3377s
על כפות הרגליים חבילה
חינם!

מהדורה ראשונה זו הנה המהדורה הראשונה בחנות שלי בחרתי לקרוא למהדורה הזו כך כי כשהתחלתי לבנות את השיעורים חשבתי לעשות את הדברים מההתחלה מהבסיס וזה התקשר לבסיס של הגוף עם התחלה של תרגול בסיסי התחלתי תנועות פשוטות המובילות למודעות והכרת האזור, כחלק מהתחלה שמקנה סדר וארגון כלפי גישה לטיפול תנועתי אשר התלמיד שלי מקנה לעצמו.

כמובן שגוף האדם ונפשו משולבים ביחד וכך יש להתייחס כשלם עם זאת כבר בתקופת ימי הביניים חילקו המלומדים את גוף האדם (ועוד גופות של חיות שנהגו לנתחם) לאזורים  לצורך למידה  ספציפית מקומית, ובכל זאת הכול קשור  למשל אם נסתכל על גוף האדם בהקשר של כפות רגליו מגען עם הרצפה האופן בו אנו משמשים בהם הרגליים כשורשים נטועים באדמה (בכוונה אדמה ולא רצפה למשל),התחושות שאנו מקבלים מהתפיסה הזו,

על איזה חלק של כף רגל י. אנו משתמשים ? על איזה חלק של כף רגל ש.?

האם יהיה נוח לשים את העקבים על האדמה/או את אצבעות-כריות כף הרגל.

נרים את האצבעות/כריות של כ. רגל י. (מחממים את הקרסול) מניחים לכף הרגל משווים חשים הבדל/ צד שני. (בהמשך לחזור לכ. הרגל ולחוש העברת משקל).

הגזע הברכיים העובדה שאין להם שרירים אלא, רצועות- חיזוק רצועות הברכיים משמש גם כטיפול  לחשוב על תנועה טיפולית לברכיים.

האגן המרכז שמחבר את השורשים/גזע לענפים צמרת

כך כל אזור  מהווה שיעור ולמידה בפני עצמה לאחר מכן ניתן לחבר  הבנה זו לאופן הברכיים באות מעל האגן משקלו מיקומו ותפקודו בית החזה ראש הכול מעל למנח כפות הרגליים לכן ראייה כולית הינה חשובה עד מאוד כשנעסוק בכפות רגליים נקשר בתנועה את הגוף בכלל, במהדורה זו של עץ השדה עשיתי את השיעורים בכל זאת כמקטעים אזורי הגוף המתורגלים בנפרד כחלק מבסיס סגנון זה טוב לצורך למידה של התנועות  בעל פה, כעזרה נקודתית שלא לוקחת הרבה זמן וכלים לעבודה תרגול להבנת הנשמע והשפה המדוברת.

ובכל זאת  דימוי העץ חביב עליי, יש בו מן הצמיחה גרעין שורשים ועד לצמרת ובתרגום למפת האדם נסקור את הגוף מכף רגל ועד ראש.

את קובץ ההורדה תוכלו להעביר גם לטלפון נייד ולהאזין להוראות ההנחיה מכל מקום.

הכנסו לשיעורי התנועה המוקלטים

כניסה לחנות או קראו המלצות שמספרים תלמידים שלי

Leave a reply